БЕЗКОШТОВНА доставка на відділення Нової пошти при купівлі від 1000 грн!

Слюда в LUSHЩо таке слюда?

Слюда - це мінерал, завдяки якому створюються блискітки та сяйво у продуктах LUSH. В залежності від своєї товщини, він надає різні ефекти, рівні мерехтіння та відтінки.

Сяючий ефект досягається покриттям слюди окисами – переважно, задля цього використовується двоокис титану. Чим більше шарів окису використовується - тим більш різноманітні відтінки блиску й сяйва можна отримати.

Співзасновниця Lush та творець косметики Ровена Бьорд розповідає: «так само як світло відбивається від призми і створює веселку - аналогічно, коли світло відбивається від двоокису титану, це також дає ефект веселки. В залежності від кількості шарів, які Ви накладаєте на слюду,  Ви отримуєте різні відтінки. Ви можете створити, в цілому, сім різних кольорів слюди. Після цього нашарування двоокису титану буде давати лише глибші відтінки".

Інтенсивність «сяйва» залежить від розміру слюди. Ровена пояснює, що для більш «сонячного, іскристого» ефекту, частинка слюди повинна бути великою. Однак, такі частинки можуть іноді викликати роздратування шкіри, тому для певних продуктів (наприклад, тіні для повік) розміри ретельно регулюються - для LUSH дуже важливо, щоб продукти були зручні та абсолютно безпечні.

Ровена додає: "Розмір пігменту визначає ступінь його блиску. Шовковистим тіням для повік потрібна слюда дрібного розміру, щоб створити м'яке сяйво та делікатне мерехтіння. Менша частинка створює ніжний блиск, тоді як велика частинка надає більш яскраве, «іскристе» сяйво".

Що таке натуральна слюда?

Натуральна слюда – природний мінерал. Є багато видів слюди, вона поширена в усьому світі. Але найбільш якісною загальновизнано вважається саме індійська слюда. Вона використовується в численних галузях промисловості - від мерехтливих автомобільних фарб, глянсових чорнил, їстівних блискіток до косметичних продуктів. Однак, у зв'язку з фактами порушеннями прав людини, а саме, масовим використанням дитячої праці в гірничій промисловості, пов'язаній з видобутком натуральної слюди, LUSH з 1-го січня 2018 припинив використання натуральної слюди у своїй продукції.


Що таке синтетична слюда?

Синтетичний флюорофлогопіт (Fluorophlogopite), який також називають синтетичної слюдою, імітує ефект натуральної слюди. Різниця між ними в тому, що синтетична слюда створюється в лабораторії. Аналогічно до натуральної, вона забезпечує сяючий фініш в засобах для макіяжу та інших продуктах.

Синтетична слюда створюється штучно, і вона абсолютно нешкідлива для навколишнього середовища на відміну від блискіток, створених з частинок мікропластика. Креативна закупівельниця в LUSH Геббі Лоедолфф пояснює. "Навіть при тому, що цей компонент синтезується в лабораторії, він створюється з натуральних мінералів. Це означає, що Ви не турбуєтеся про глобальну проблему «блискучого мікропластіка», який може потрапити в води океану через системи водопостачання».

Як бізнес, LUSH залишається відданим ідеям пошуку та використання не лише найбільш якісних, але й найбільш нешкідливих для навколишнього середовища інгредієнтів. Нам важливо, щоб Ви були абсолютно впевнені в тому, що всі блискітки та сяючі частинки, які є в Ваших улюблених LUSH-продуктах, добрі та етичні по відношенню до всієї планети та її мешканців, не містять мікропластика або натуральної слюди.

Оскільки синтетична слюда створена в лабораторії, її хімічна чистота більша в порівнянні з натуральної слюдою. Це дозволяє створювати більш сміливі кольори та захоплюючі мерехтіння в продуктах. Ровена пояснює: "Ще один плюс при використання синтетичної слюди - можливість створювати більш блискучі тіні для повік. Частинки натуральної слюди мають зазубрені краї, а у синтетичного аналога краї гладкі. Це дозволяє сміливо використовувати більш великі за розміром частинки та отримувати більш «іскристе» сяйво, без ризику подразнень. А частинки натуральної слюди такого розміру неодмінно призвели б до дискомфорту та ризику подразнень навколо очей ".

У чому головна проблема з натуральної слюдою?

Сама натуральна слюда - не проблема, однак її видобуток викликає безліч етичних проблем.
LUSH вперше почав закуповувати натуральну слюду ще в 2012 році. Ми обрали постачальників на основі гарантій, що під час видобутку не буде використовуватися дитяча праця, у нас також були звіти від перевіряючих аудиторів. Наш постачальник співпрацював з місцевою недержавною організацією під назвою BBA (фонд «Врятуємо Дитинство»), яка працювала з цілими селами, щоб досягти «дружнього ставлення до дітей».
На жаль, підрозділ, відповідальний за виробництво пігментів, був проданий іншій компанії. Геббі пояснює: "Нові постачальники непохитно стверджували, що не використовують дитячу працю. Але у нас не було ніяких підтверджень цього, і вони категорично відмовлялися проходити перевірку незалежною компанією. Це викликало сумніви. Ми вирішили відмовитися від використання натуральної слюди та замінити її на синтетичний аналог. »
У 2014 році LUSH почав роботу, щоб замінити натуральну слюду синтетичною в усіх продуктах.

Чому LUSH вирішив перейти виключно на синтетичну слюду?

Коли ми більше не змогли гарантувати прозорість в системі поставок натуральної слюди, ми вирішили використовувати її синтетичний аналог. З 1-го січня 2018 ми не використовуємо натуральну слюду в виробництві. 

Геббі пояснює: "Для нас це відповідь нечесним постачальникам натуральної слюди. У певний момент стало зрозуміло, що ми не зможемо гарантувати прозорість поставок натуральної слюди - тому вирішили, що використання синтетичної слюди стане кращою та більш етичної можливістю для нас. "

Чому прийняття цього рішення зайняло у LUSH так багато часу?

Видалення натуральної слюди з виробництва не було легким процесом. Ми намагалися забезпечити більш серйозний контроль нових постачальників і, звичайно ж, ми не хотіли витрачати даремно закуплений раніше запас слюди.
З 2016 року натуральна слюда була виявлена в складі пігментів, які постачальники презентували нам, як «виключно з синтетичною слюдой». 

Геббі: "Це відкриття було реальним шоком для нас і підкреслило потребу в ще більш серйозному контролі. Тобто, прийняти етичне рішення не використовувати синтетичну слюду було замало - всі наші постачальники також повинні були погодитися і підтвердити, що ні в якому разі не будуть її використовувати ні в якому вигляді, навіть як частину синтетичної. Ми усвідомили, що нам варто більше їх контролювати і не вірити на слово. "

Прийняти рішення повністю перестати використовувати натуральну слюду було складно. LUSH зіткнувся з моральною дилемою. 

Ровена: "Ми використовуємо мінімальну кількість пігментів в нашій косметиці, а закупівля партій пігментів відбувається лише у великій кількості кілограмів. Це означає, що залишається багато невикористаного матеріалу. Тому для уникнення фінансових втрат було прийнято рішення спочатку використати запас, який ми мали - а потім перейти до закупівлі виключно синтетичної слюди. Однак, тепер ми вирішили встановити чіткий термін - і решту запасів пігментів з натуральної слюдою, ми передамо художнім студіям. Це як своєрідна данина поваги матеріалу та людям, які його видобували - поділитися слюдою для мистецтва. "

Геббі: "Як тільки ми дізнаємося про якісь потенційні проблеми із закупівлями інгредієнтів, ми починаємо досліджувати їх глибше, це займає час. В LUSH ми вважаємо за краще відвідувати наших постачальників і проявляти спільний підхід у вирішенні будь-яких проблем. На жаль, в цьому випадку, розмір проблеми використання дитячої праці поєднався з тим, що ми не найбільший закупник слюди, бо використовуємо її в невеликих кількостях. А той факт, що нам порекомендували не відвідувати постачальників слюди без збройного супроводу, додав ще більше сумнівів щодо можливості простимулювати необхідні нам етичні зміни в свідомості постачальників. Тому ми прийняли рішення повністю відмовитися від закупівлі натуральної слюди та направити свої зусилля на розробку й використання синтетичної альтернативи ".

Чому б замість цього не стати частиною організації «Responsible Mica Initiative» (група компаній, що підтримують «Ініціативу відповідального використання слюди», www.responsible-mica-initiative.com)?

Як закупник менших обсягів слюди, ми розвиваємося своїм власним шляхом…

«Ініціатива відповідального використання слюди» - асоціація, яка хоче досягти 100% відповідальної системи поставок слюди в найближчі п'ять років. Ініціатива - об'єднання різних компаній, переважно з косметичної промисловості. Вони працюють над тим, щоб просувати зміни в системі поставок та законодавстві, яке стосується гірничої промисловості й видобутку слюди. Коли LUSH вперше зіштовхнувся з цими проблемами та підтримав цілі Асоціації, це питання не мало такого широкого висвітлення серед громадськості, як зараз.

Геббі пояснює: "Коли ми сподівалися вносити зміни, інші компанії ще не говорили про ці проблеми. Косметична промисловість використовує приблизно 10% натуральної слюди, виробленої в світі, ми дуже невелика частина цього. У нас обмежена здатність впливати на цю індустрію. Ми не відчували, що могли реально досягнути змін, який хотіли - тому вирішили переключитися на розвиток інновацій в сфері використання синтетичної слюди ".

Як я можу дізнатися, зроблена моя косметика з натуральної або з синтетичної слюди?

Дізнатися, чи є слюда у Вашій косметиці синтетичної або натуральної допоможе інформація на етикетках.

Натуральна слюда буде зазначена як «натуральна слюда», а синтетична як «синтетичний флюорфлогопіт (Fluorphlogopite)» або «синтетична слюда».

Але хіба натуральні матеріали не кращі за синтетичні?

Ні, це не завжди так ...

Більшість наших інгредієнтів ми отримуємо від Матінки Природи. Однак, ми також надаємо велике значення етичності та відповідальності при закупівлі інгредієнтів. Тому природні компоненти - в деяких випадках, не кращий варіант. Наприклад, мускус - натуральний інгредієнт, але він видобувається з тварин. Як компанія-вегетаріанець, ми синтезуємо штучний мускус, щоб бути впевненими, що цей інгредієнт етичний та створений без жорстокості.

Геббі перераховує кілька інших причин, чому синтетична слюда - кращий вибір, ніж натуральна слюда. "Синтетична слюда може мати набагато більш яскраві відтінки. Це пов'язано з тим, що вона синтезується в лабораторії і набагато чистіша за якістю, без домішок важких металів, які спостерігаються в натуральній слюди ".

Закупівля і використання виключно етичних і нешкідливих для навколишнього середовища інгредієнтів – процес, який постійно розвивається. Команда закупівельників LUSH наполегливо працює, щоб покращувати та контролювати всі інгредієнти, які ми закуповуємо. 

Ми віримо в етичну косметику без жорстокості!