БЕЗКОШТОВНА доставка на відділення Нової пошти при купівлі від 1000 грн!

Digital Detox DayDigital Detox Day – це глобальна кампанія та результат співпраці організації з охорони психічного здоров'я #IAMWHOLE (співзасновником якої є Джордан Стівенс), відомої британської блогерки Зої Сагг (засновниця Zoella) та LUSH.  Кампанія спрямована на підвищення обізнаності про негативний вплив соціальних медіа на наше психічне здоров’я та допомагає людям налагодити здоровіші стосунки зі своїми девайсами.
Діджітал Детокс День відбудеться у всьому світі 5 вересня 2020, коли ми будемо просити людей не користуватися соц. мережами в своїх телефонах протягом цілого дня.
Щоб дізнатись більше про Діджітал Детокс День та про те, як ви можете взяти участь у цій кампанії, завітайте на офіційний веб-сайт # IAMWHOLE.

Грант Digital Detox Day

Під час кампанії в магазинах LUSH в деяких країнах  продається лімітована бомба для ванни під назвою IRL ( In real life), всі кошти з продажу якої надходять в фонд, який приймає заявки на отримання грантів від невеликих, неприбуткових та некомерційних груп, що працюють над проблемами психічного здоров’я.  

Ви знаєте спільноти або організації у своєму місті, які роблять великі справи для тих, хто бореться з проблемами психічного здоров'я?  Чи є якісь неоспівані герої, які керують групами самодопомоги чи ініціативами із запобігання самогубствам?  Організують просвітницьку діяльність у школах, сумісні мандрівки, зустрічі, чати чи прогулянки для допомоги людям із розладами у психічному здоров’ї? Часто цим невеликим місцевим групам, які виконують безцінну роботу, потрібні суми коштів, щоб забезпечити допомогу тим, хто цього потребує.
Заявки можна подавати з будь-якої країни, це глобальний фонд. Гранти надаються у суммах від 100 до 10 000 фунтів стерлінгів, залежно від розміру проекту.
Подробиці про право на участь та форму заявки можна знайти тут

Кінцевий термін подання заявок - 31 грудня 2020 року. 

Рішення по кандидатам буде приймати комісія, що складається з експертів у галузі психічного здоров’я, блогерка Зої Сагг, представники #IAMWHOLE та LUSH


Блогерка Зої Сагг про кампанію Digital Detox Day

Створювачка контенту та авторка бестселерів, Зої Сагг, розповідає, чому відпочинок від соціальних мережах та своєрідний діджітал детокс є доречнішим, ніж будь-коли.

Як виникла ідея кампанії Digital Detox Day?

Все почалося з того, що я зв’язалася з LUSH. Вони є одним з моїх найулюбленіших брендів, я обожнювала їх ще з підліткового віку та завжди захоплювалася їх благодійними кампаніями та правозахисною діяльністю. Ми поспілкувалися та швидко зрозуміли, що хочемо допомогти неприбутковим організаціям з питань психічного здоров'я, тож розпочали роботу над бомбою для ванни IRL. Тим часом, Хіларі (директорка з питань етики в LUSH) познайомилася з Меттом Кемпіоном (співзасновником #IAMWHOLE) у Палаті Громад Великобританії та швидко завела тему про те, що LUSH може зробити для психічного здоров'я нації.  Логічним продовженням стало об’єднання наших зусиль у створенні глобальної кампанії. Метою кампанії став не лише збір коштів для благодійних, неприбуткових організацій з охорони психічного здоров’я, але й висвітлення стосунків суспільства з соціальними мережами. Ми вирішили дослідити, що ми зможемо зробити разом для просування більш позитивного діджітал досвіду для суспільства.  Тож Digital Detox Day з усіма складниками цієї кампанії народилась у головному офісі LUSH після багатьох фантастичних дискусій та безлічі пончиків!

Що таке Digital Detox Day?

День діджітал детоксу - це можливість для всіх вимкнути соц мережі та провести день цілком у реальному житті зі своїми друзями (звичайно, соціально дистанційованими!). Це можливість зайнятися тим, що вам подобається, але ви часто відкладали це на потім. Це день, який ви зможете (чи зможете?) провести без прив’язки до своїх девайсів.  Такою соціальною дією ми заохочуємо людей встановлювати межі та рахувати, скільки часу вони проводять в інтернеті. Все більше досліджень доводять, що занадто багато часу у соціальних мережах погано впливає на наше психічне здоров’я, сприяє виникненню депресії, тривоги, самотності, безсоння та інших ментальних розладів.  Отже, мова йде про те, щоб поінформувати людей про те, скільки часу вони проводять в інтернеті, спонукати їх встановлювати межі використання, щоб зосередитись на тому, що робить нас щасливими у реальному житті, що живить наш розум чимось, що не є цифровим.

Що стало вашим натхненням у створенні бомби для ванни IRL, яку Ви розробили разом з LUSH?

Моїм головним джерелом натхнення були заходи сонця.  Захід сонця для мене - це чисте розслаблення, ескапізм, той час у моєму дні, коли я найспокійніша і, як правило, більш улюблений час доби. Небо в літній вечір під час заходу сонця завжди таке гарне, і воно зазвичай викликає багато захоплення у людей. Я сама споглядала кілька заходів сонця, живучи у Брайтоні, тут вони дивовижні!  Потім я кілька разів збиралася з Марком та Джеком у лабораторії LUSH у м. Пул та мала багато розваг, вигадуючи ідеальну бомбу для ванни! Ми поєднали наші улюблені кольори найепічніших заходів сонця. Розчинення кольорів починається так само, як захід сонця – жовті та помаранчеві кольори згодом переходять у мальовничі фіолетові сутінки. Ми старалися, щоб користувачі насолодилися справжнім спогляданням заходу сонця прямо у своїй ванні. Щодо ароматів, там багато олії неролі, вона ідеально знімає відчуття тривожності та лікує безсоння. Взагалі, всі ноти аромату підібрані так, щоб створити прекрасний нічний аромат, який розслабляє та готує до сну. Кошти, отримані від продажу бомби для ванни «IRL» надходитимуть у грантовий фонд, на який зможуть претендувати неприбуткові організації з охорони психічного здоров'я.

Чим саме для вас важливий Digital Detox Day?

Детокс від соціальних мереж - це те, що я час від часу намагаюся робити знову і знову.  Іноді я відловлюю себе на тому, що нескінченно скролю та споживаю настільки багато інформації, що мій мозок вже не сприймає нічого та не може більше зберігати ніяку інформацію.  

Дуже важливо встановлювати межі того, за ким ви стежите, який інформаційний вміст ви споживаєте, які почуття цей вміст викликає у вас.  Чи завжди ви відчуваєте позитив, коли виходите із соціальних мереж, чи це щось, що значною мірою негативно впливає на ваш настрій?  Усі ці речі добре час від часу переосмислювати та піддавати сумніву. Я думаю, що це здорово, особливо в наш час, коли ми всі витрачаємо дуже багато моральних ресурсів на інтернет, на добу відійти від своїх девайсів, щоб відчути той простір, який ( ми мабуть, вже й не усвідомлюємо це) нам потрібний.

Як люди можуть долучитися до цього дня?

Щоб приєднатися до Digital Detox Day 4-ого вересня просто опублікуйте фотографію у своїй стрічці з колом на руці і в межах цього кола напишіть OFF ( або «ВИМКНИ», українською), щоб поділитися зі своїми фоловерами та друзями.  

5-ого вересня ми просимо вас вимкнутись на добу зі соц мереж.  Я також вважаю важливим, щоб люди ділились ресурсами, посиланнями, лініями довіри та лініями запобігання самогубствам та іншим, що може бути корисним для людей, яким важко бути вимкнутися з соц. мереж. Також, будь-ласка, поширюйте відео, яке ми створили для цієї кампанії. Чим більше людей переглядатимуть це відео, чим більше людей приєднається до кампанії, чим більше людей нам допоможе - тим більше людей почуватимуться менш самотніми та тим більше грошей ми зберемо для благодійних організацій з питань психічного здоров’я.

Куди люди можуть звернутися, щоб отримати додаткову інформацію про Digital Detox Day День?

Заходьте на веб-сайт #IAMWHOLE або на канали соціальних медіа #IAMWHOLE.  Я також розміщуватиму ресурси у своєму обліковому записі Instagram, @ZoeSugg, і вони також будуть розміщуватись на @Zoella.

Що Ви будете робити у Digital Detox Day?

Я ще не знаю, які у мене будуть плани, але я впевнена, що це буде включати багато ігор, сподіваюся, прогулянку по пляжу та читання!

ПОРАДИ ВІД ЗОЇ САГГ

1. Встановіть собі межі - надайте собі обмежений проміжок часу для своїх завдань, якщо ви користуєтеся iPhone, ви можете налаштувати попередження про використання.

2. Спробуйте розпочати та закінчити свій день, не дивлячись на телефон - прокиньтесь, візьміть склянку води, застеліть ліжко, приготуйте сніданок, підготуйтеся до дня і ПОТІМ подивіться на свій телефон.  У мене завжди є така жахлива звичка відкривати очі і тягнутися просто до телефону, скролити і згодом усвідомлювати, що я не встигаю зробити все інше.  Я думаю, що дуже приємно починати і закінчувати свій день без телефону.  Мені взагалі казали, що для найкращого нічного сну варто залишати телефон поза своєю кімнатою!  Я знаю, що ви можете заперечити, «у мене там будильник»,  ну, друже, купи собі окремий будильник!  Як би банально це не звучало - це перевірений метод. Якщо ви намагаєтеся вночі спати, чим менше синього світла ви споживаєте перед сном, тим краще.  Хоча це здається диким, спробуйте це протягом тижня, і ви помітите різницю!

3. Перевірте, за ким ви стежите в соціальних мережах. Просто відпишіться або вимкніть сповіщення від тих, хто змушує вас відчувати щось інше, ніж натхнення.  Впевненно видаляйте їх зі своєї стрічки.  Вам не потрібно стежити за людьми, щоб зробити їх щасливими - вам потрібно стежити за людьми, які роблять ВАС щасливими.  Визначте собі пріоритет.  Зробіть вміст, який ви споживаєте, вартим споживання.

4. Підтримуйте зв’язок з друзями у реальному житті - не покладайтесь на їхні історії чи дописи, щоб не відставати від них або того, що вони роблять у свій час. Соціальні мережі завжди і будуть завжди висвітлювати ЛИШЕ моменти, вони ніколи не розкажуть, як люди почуваються та які вони у реальності протягом 24-годинного дня.  Дуже важливо підтримувати зв’язок з людьми в реальному житті, а не через дописи в Instagram!

5. Думайте перед тим, як публікувати. Це важливо для всіх!  Я думаю, що ми всі трохи винні в тому, що пишемо щось, не завжди замислюючись, як це вплине на читачів.  Якщо б усі ми взяли 10 секунд на те, щоб розглянути, чи наш коментар конструктивний та корисний, чи це просто бруд або грубість, інтернет став би приємнішим місцем для всіх. Я також раджу, коли ви бачите в інтернеті щось, що змушує вас злитися чи робить погано, просто відкладіть телефон, відійдіть, поїжте, налийте собі напою, почитайте книгу, прийміть ванну або щось інше, що допоможе вам розслабитися. Не варто одразу занадто швидко та імпульсивно реагувати.  В інтернеті набагато легше друкувати, не думаючи, це великий ризик потрапити до хаосу думок.

6. Ставтеся до своїх акаунтів, як до дому - це ВАШ простір в Інтернеті, ви вирішуєте, що дозволяється, а що ні, хто входить, а хто ні.  Якщо хтось погано поводиться у вашому домі, ви маєте повне право попросити його піти, заблокувати або видалити. Це ваш простір, і ви можете зробити його чим завгодно. Ніхто інший не вирішує за вас - ви відповідаєте, і все!


Музикант та співзасновник #IAMWHOLE, Джордан Стівенс, про Digital Detox Day

Що таке Digital Detox Day?

Це день детоксу від соціальних мереж, який дає людям можливість почуватися вільно.  У цей день ми заохочуємо людей будувати здоровіші стосунки зі своїми телефонами. Попри те, що люди невпинно технологічно розвиваються у своєму химерному та короткому існуванні, варто триматися за реальне життя та не забувати про нашу людяність.

Розкажіть більше про #IAMWHOLE - як народилася ідея для створення цієї організації?  

Ідея створення  #IAMWHOLE народилася у мене під час написання пісні про спіраль депресії. Я відчував себе дуже глибоко у депресії на той час.  Потім, завдяки чудовим випадковим зустрічам, співпраці з духовними ЗМІ ідея стала перетворюватися у форму.  Я думаю, що перший рік роботи кампанії став величезним досягненням, і я дуже пишаюся цим.  Далі було створення альбому «Музика для психічного здоров’я», що знову стало неймовірним досягненням.

Як Ви вперше приєдналися до кампанії Digital Detox Day?

Після програми «Музика для психічного здоров’я» #IAMWHOLE був запрошений виступити перед колегією Палати лордів у Велмикобританії з докладом про важливість музики в суспільстві.  Поки ми були там, ми поговорили з деякими людьми з LUSH, які в той час вже спрацювали із Зої над створенням бомби для ванни, збираючи кошти на благодійні організації для психічного здоров'я.  Зірки зійшлися, і ми вирішили об’єднатись, щоб створити СУПЕР КАМПАНІЮ!

Що для Вас найбільш надихаюче в кампанії Digital Detox Day?

Я справді вважаю, що людям важливо бути поєднаними із навколишнім світом, проте не лише завдяки підключення до віртуальних девайсів.  Думаю, що це стосується рівноваги, і я хвилююся фактом того, що людство занадто «засмоктано» у соц. мережі.

Чому важливо час від часу вимикати соц.мережі?

Будемо чесними, наші телефони все частіше – це просто засіб уникнути та втеча від своїх думок. В реальності, ми все рідше замислюємося та аналізуємо те, що ми відчуваємо.

Час наодинці з природою, коли Ви можете реально відчувати своє тіло, дуже важливий.  Та для багатьох з нас набагато простіше просто відволіктися на екран, скролити та не думати. Проте все ж таки дуже важливо відчувати та проявляти свої емоції в реальності. 

Ваші поради щодо створення більш позитивних звичок навколо використання соціальних мереж та девайсів?

Проведіть більше одного дня діджітал детоксу!  І ходіть пішки ... Більше гуляйте, особливо біля дерев, вони дають силу.

Що ви плануєте робити в Digital Detox Day ?

Я планую читати.  Читати справжню книгу з реальними, тактильно відчутними сторінками.